Panna a netvor (1978) | Filmy online zdarma - sledujemefilmy.cz
 


 
 

Panna a netvor (1978) 
csfd.cz

Hodnocení  78%

Více informací o filmu a aktuální hodnocení zde

Československo, 1978, 88 min

Sdílet:

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Slavnou strašidelnou pohádku, původně francouzskou, o princi začarovaném do děsivé zvířecí podoby, jehož vysvobodí až čistá láska, využil režisér Juraj Herz k vizuálně působivé podívané, která těží z tajuplných, stísněných prostor i z lyricky laděného vyprávění. Osudy nejmladší dcery zchudlého kupce, která se dobrovolně vydá do zakletého zámku, aby zachránila svého otce, původně zpracoval František Hrubín. Režisér oproti tradici nevtiskl netvoru lví podobu, nýbrž jej vybavil zlověstným ptačím zobanem.

Film měl společný rozpočet, a také částečně dekorace, se snímkem „Deváté srdce“. V ateliéru č. 6 na Barrandově vytvořil architekt Vladimír Labský multifunkční dekoraci, která byla po úpravách využita rovněž při natáčení filmů „Deváté srdce“, „Tajemství Ocelového města“ a „Kočičí princ“.(oficiální text distributora)Režie:

Juraj Herz

Scénář:

Juraj Herz, Ota Hofman, František Hrubín (divadelní hra)

Kamera:

Jiří Macháně

Hudba:

Petr Hapka

Hrají:

Zdena Studenková, Vlastimil Harapes, Václav Voska, Jana Brejchová, Zuzana Kocúriková, Josef Laufer, Milan Hein, Marta Hrachovinová, Karel Augusta, Josef Langmiler, Vít Olmer, Jan Přeučil, František Svačina, Martin Hodák, Václav Vodák, Zeno Dostál, Jaroslav Engelhart, Zdeněk Jelen, Eduard Pavlíček, Kamal El Rasheed, Awad El Seed, M… (více)

(Zdroj informací a textu: csfd.cz)

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace