Mein Kampf (2009) | Filmy online zdarma - sledujemefilmy.cz
 


 
 

Mein Kampf (2009) 
csfd.cz

Hodnocení  39%

Více informací o filmu a aktuální hodnocení zde

Rakousko / Německo / Švýcarsko, 2009, 100 min

Sdílet:

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

V roce 1910 opustil mladý Adolf Hitler (Tom Schilling) své rodné město, nejjižnější rakouskou provincii, a odcestoval do Vídně. S cílem dobýt celý svět jako slavný malíř chtěl ukázat svůj talent na Akademii výtvarného umění. Mladý umělec si pronajal pokoj v domě pro bezdomovce a čekal na svůj velký den. Svůj pokoj sdílel s židovským prodejcem knih Schlomem Herzlem (Götz George). S příchodem zprávy z Akademie o nepřijetí se ukazuje, že Hitler přecenil své umělecké schopnosti a jeho malý svět se hroutí. Hitler se nemůže vyrovnat s takovým ponížením a se ztracenou důvěrou v sebe samotného, chce skoncovat se svým životem.
Paradoxně je to právě Žid Schlomo, kdo ho nakonec přesvědčí, aby zkusil své štěstí v politice. Netrvá dlouho a Hitler se stane vedoucím místní radikální skupiny, která je známá díky svému násilnému chování.
Hořko-sladký absurdní film Mein Kampf je natočen podle divadelní hry George Taboriho, která našla svou cestu na světová pódia po vídeňské premiéře v roce 1987.(oficiální text distributora)Scénář:

George Tabori (divadelní hra)

Kamera:

Jo Molitoris

Hrají:

Tom Schilling, Wolf Bachofner, Götz George, Elisabeth Orth, Simon Schwarz, Anna Unterberger, Andrej Hryc, Wolfgang Hübsch, Henning Peker

(Zdroj informací a textu: csfd.cz)

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace