…kone na betóne (1995) | Filmy online zdarma - sledujemefilmy.cz
 


 
 

…kone na betóne (1995)



 
csfd.cz

Hodnocení  55%

Více informací o filmu a aktuální hodnocení zde

Slovensko, 1995, 90 min

Sdílet:

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Slavný film Pásla kone na betóne scenáristky Milky Zimkové a režiséra Štefana Uhra z roku 1982 se zařadil mezi nejvýznamnější díla československé kinematografie. V roce 1995 na tento film navázal režisér Stanislav Párnický, který ve filmu stejné autorky (která si opět zahrála hlavní roli) pokračuje ve vyprávění o osudech Johany, její dcery a její vnučky – tentokrát ve slovenských reáliích poloviny devadesátých let. Příběh se odehrává v parném létě roku 1995, kdy se Johana vydává se svou vnučkou Pavlínkou na letní prázdniny. Poté, co se málem utopily na Šíravě (zachránil je muž středního věku Janko), odjíždějí domů do východoslovenské vísky. Janko je pozván na návštěvu. Po příjezdu domů však má Johana jiné starosti nežli myslet na Janka. Na jedné straně ji trápí nedobrý osud její dcery Pavlíny, která po strastiplném soužití s manželem alkoholikem utíká s dcerkou k matce. Na druhé straně temperamentní letora Johaně nedá, aby nebojovala za obecné blaho svérázně bojuje proti úpadku družstva, zkritizuje amerického velkopodnikatele, který na Slovensku vede úspěšný podnik. V něm pracuje i Janko, Johanin zachránce ze Šíravy. Jejich osudy se znovu protnou. Johana se zpočátku brání novému citu jednak proto, že si na romantické dobrodružství připadá stará, ale i proto, že jí všichni muži, kteří stoupili do jejího života i do života její dcery, přinesli zklamání. Nakonec se začne chystat svatba… ale v životě Johany nikdy není nic snadné.(oficiální text distributora)



Režie:

Stanislav Párnický

Scénář:

Stanislav Párnický, Milka Zimková

Kamera:

Stanislav Szomolányi

Hudba:

Peter Šibiliev, Svetozár Štúr

Hrají:

Milka Zimková, Ľubomír Paulovič, Vladimír Kratina, Michaela Čobejová, Henrieta Mičkovicová, Marie Logojdová, Katarína Kolníková, Peter Bzdúch, Anton Trón, Vlado Černý, Magda Paveleková, Marta Maťová, Lucia Vráblicová, Peter Staník, Ivan Vojtek, Ľubica Očková, Milada Rajzíková, Jana Bittnerová, Dušan Cinkota, Vladimír Kostovič, Pet… (více) Produkce: Milan Stráňava Střih: Eduard Klenovský Zvuk: Csaba Török Scénografie: Miloš Pietor ml.

(Zdroj informací a textu: csfd.cz)

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace