Kód Enigmy (2014) | Filmy online zdarma - sledujemefilmy.cz
 


 
 

Kód Enigmy (2014) 
csfd.cz

Hodnocení  82%

Více informací o filmu a aktuální hodnocení zde

Velká Británie / USA, 2014, 114 min

Sdílet:

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.(Forum Film CZ)Režie:

Morten Tyldum

Předloha:

Andrew Hodges (kniha)

Scénář:

Graham Moore

Kamera:

Óscar Faura

Hudba:

Alexandre Desplat

Hrají:

Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong, Charles Dance, Allen Leech, Tuppence Middleton, Rory Kinnear, Matthew Beard, Tom Goodman-Hill, Steven Waddington, Lee Asquith-Coe, Alex Lawther, Victoria Wicks, Winston Churchill (a.z.), Adolf Hitler (a.z.)

(Zdroj informací a textu: csfd.cz)

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace